Yüksek Hızlı Pvc Kapı

Yüksek Hızlı Pvc ( branda ) kapı; fabrika ve depo alanlarının malzeme giriş-çıkış sirkülasyonunun yoğun olduğu alanlardaki çok sık ve hızlı açılıp-kapanması gereken geçiş noktalarında kullanılır.

 

Branda Hızlı Sarmal Kapılar

Fidelity sisteminde bulunmayan standart yayların hesaplanmış mekanik ömürleri standartta 20.000 harekete göre hesap edilir. Fidelity sistemine sahip hidrolik motorlu seksiyonel kapılar 500.000 hareket yada 5 yıl garantilidir.

Branda Sarmal Hızlı Kapılar 1.0 m/smax açılma hızı ile yoğun ve hızlı trafikte; özellikle toz, gaz, koku, ses, rüzgar ve benzeri etkenlerden yalıtımı başarı ile sağlar. Pencereli, tamamen şeffaf PVC veya tamamen kapalı PES-PVC perde seçenekleri ile geçişlerde tam güvenlik ve rüzgar dayanımı sunar.

Branda sarmal kapılar için özel üretilen gerilim yayı sistemi sayesinde, elektrik kesilmelerinde kapı kolaylıkla açılıp kapatılabilir. Mikroişlemci kontrollü frekans değiştirici, kapının açılma ve kapanma anında düşük hızlarda çalıımasını sağlayarak ömrünü arttırır. İş yeri trafiğine göre, her türlü otomasyon ve güvenlik sistemi uygulanabilir. Aynı zamanda iş yerinde bulunan diğer otomasyon ve güvenlik sistemlerine de kolaylıkla bağlanabilir. (Örneğin, yangın alarmı, kartlı geçişler, konveyör sistemleri, vs…)

Yay ve halatlar yaklaşık 200,000 açma-kapama ömürlüdür.

 

Yalıtımsız Yüksek Hızlı Spiral Kapılar

4,5 m/s açılma hızı ile dünyanın en hızlı kapısı olmakla birlikte, yoğun ve hızlı trafikte, özellikle, toz, gaz, koku, ses, rüzgar, ve benzeri etkenlerden yalıtımı başarı ile sağlar.

Yalıtımsız yüksek hızlı spiral kapılar; kolayca değiştirilebilen panelleri ve çok yüksek açılma hızıyla özellikle endüstriyel ve ticari uygulamalar için, elektrik motorlu,yukarı açılan yüksek hızlı kapılardır. Özellikle yoğun rüzgar veya basınç altında çalışması gereken geçişlerde (örneğin işletmenin kuzeye bakan cephelerinde) kullanılır. Günde 1000-1200 açma-kapama yapabilir.

TLG Enfraruj Izgara Güvenlik Sistemi, varolan en gelişmiş güvenlik sistemi olduğunu göstermiştir. Sistem,2500 mm yüksekliğe kadar kapı kapanma düzlemini güvenlik altına almaktadır. TLG sistemi ile kapıların Alman standartlarına göre izin verilen en yüksek kapanma hızı 1m/s’dir.

Özellikle aşırı hızlarda, güvenlik çok önemli bir sorun haline gelir. EFA-ACS Aktif Çarpışma Sistemi herhangi bir çarpışma anında devreye girer. Yalıtımsız yüksek hızlı spiral kapı (STR)’nin alçak kapı panelli modülü, iki taraftan da yaklaşık 100 cm’lik bir yüksekliğe kadar yerinden çıkabilir. Ardından kapı paneli hızı azaltılarak yukarıya hareket ettirilir ve her iki tarafta kızakların içine itilir. Bu sayede, kapılar yeniden kapandığı zaman düzenli otomatik

 

Isı Yalıtımlı Yüksek Hızlı Spiral Kapılar

Günde yaklaşık 900-1000 açma kapama yapabilen, 2.5 m/smax açılma hızı ve %100 çalışma rejimi yalıtımlı panelleri ile, özellikle yoğun ve hızlı trafikte en yüksek ısı yalıtımı sağlayan en gelişmiş endüstriyel kapıdır.

Isı Yalıtımlı Yüksek Hızlı Spiral Kapılar poliüretan yalıtımlı, kapı ölçüsüne göre 40, 60 veya 80 mm kalınlığında çelik ya da aluminyum sandviç panellerden üretilmiş gövdesi, yüksek frekanslı elektrik motorlu, mikroişlemcili kontrol sistemli, yüksek hızlı, yukarı açılır, özel kılavuzu ile spiral şeklinde sarılır kapılardır.

Kapı ölçüsüne göre seçilen, 40, 60 veya 80 mm’lik poliüretanlı sandviç paneller, 2.5 m/saniye hızla açılabilen bir yüksek hızlı kapının verebileceği en yüksek yalıtım değerini sağlar. Panellerde ısı köprüsü yoktur. Panellerin arasında ve paneller ile kapı kasası arasında yalıtım sağlayan fitiller bulunur. Kapı kanadı rijittir. Bu sayede yüksek rüzgar yüklerinde veya kapı çalışırken titreşimler en aza indirilir ve kapının sızdırmazlığı bozulmaz. Gerekmesi halinde pencere bölmeli profiller ile geçiş güvenliği ve aydınlık ortamlar sağlanabilir. Pencereler, bir camlı veya yalıtımlı iki camlı seçilebilir.

Isı Yalıtımlı Yüksek Hızlı Spiral Kapılar makaralar üzerinde, neredeyse sürtünmesiz olarak çalışır ve uzun yıllar boyunca ilk günkü görünümünü korur.

Kullanıcı dostu kontrol sistemi, çok satırlı ve karakterli diyalog ekranı ile kullanıcılara satış sonrası kolaylıklar sağlar.

Isı Yalıtımlı Yüksek Hızlı Spiral Kapılar, sürekli olarak kendini test eder ve kullanımdan veya çalışmadan doğan performans düşüklüklerini veya arızaları ekranında göstererek kullanıcıya ve servis elemanına en rahat ve en hızlı çalışma ortamını sağlar. Dolayısıyla telefon ile uzaktan servis verme şansını sağlar.

Kapı kasasına gömme, kapı kapanma düzleminde yerden yaklaşık 2500 mm yüksekliğe kadar, 24 adet enfraruj verici 72 adet ışın oluşturur. Kafes şeklinde oluşan bu ışın perdesinde en ufak cisimler, amorf yapılı araçlar (delikli, yerden yüksek, vs) ve çatalını kaldırmış olan bir forklift rahatlıkla algılanır. Yüksek hızlı kapılarda kapanma güvenliğini sağlayan en gelişmiş sistem EFAFLEX SST-ACS-DS Spiral Kapıda standarttır.

Call Now ButtonHemen Ara
× Bize Yazın